Leofoto LS-284C Tripod – Lichtgewicht krachtpatser voor avontuurlijke fotografen
Het Leofoto LS-284C Tripod uit de Ranger Pro-serie is gebouwd voor fotografen die veel onderweg zijn, maar geen concessies willen doen aan degelijkheid en precisie. In combinatie met de LH-30R kogelkop levert dit statief een complete oplossing voor scherpe opnamen bij landschappen, natuur en reizen. Licht van gewicht, robuust gebouwd en razendsnel op te zetten onder alle omstandigheden.
Water- en stofdichte bediening voor extreme omstandigheden
Uniek aan de Ranger Pro-serie is het Waterproof Leg-Lock System. De draaivergrendelingen zijn volledig afgesloten tegen stof, zand en water. Zo werkt het statief soepel, zelfs in regen, sneeuw of woestijnzand — zonder haperingen bij het uitschuiven of vastzetten van de poten.

Compact en veelzijdig met veel werkhoogte
Met een maximale werkhoogte van 139,5 cm en een minimale hoogte van slechts 15 cm is dit statief flexibel in te zetten — van low-angle macro tot comfortabel staand werken. En dat bij een transportlengte van slechts 57 cm, waardoor het gemakkelijk mee kan in een rugzak of handbagage.
Sterk en stabiel dankzij hoogwaardige materialen
Gemaakt van 10-laags carbonfiber biedt het statief een perfecte balans tussen gewicht en stabiliteit. De verbindingen zijn vervaardigd uit CNC-gefreesd 6061-T6 aluminium, hetzelfde duurzame materiaal dat in de luchtvaartindustrie wordt gebruikt. Alles is gericht op lichte draagbaarheid met een sterke bouwkwaliteit en max. draagvermogen van 10 kg.

Kogelkop LH-30R: ideaal voor panoramawerk
De Leofoto LH-30R is een veelzijdige balhoofdkop met een draagcapaciteit van 15 kg, voorzien van dubbele panoramafunctie. Je maakt uiterst nauwkeurige panorama’s dankzij zowel een draaiplateau aan de basis als aan de snelkoppelingsplaat. De Arca-Swiss compatibele snelkoppeling met precisieschaal en schroefklem zorgt ervoor dat je snel kunt werken, zonder in te leveren op nauwkeurigheid.
Grip op elk oppervlak
Je kiest zelf het juiste voettype met de meegeleverde rubberen voetjes en spikes. Op gladde of harde ondergrond gebruik je rubber voor stabiliteit; in de natuur draai je de spikes erop voor optimale grip.
Inbegrepen accessoires, direct klaar voor gebruik
Deze set wordt geleverd met een stevige transporttas, multitool en extra spikes. Alles wat je nodig hebt om direct aan de slag te gaan — waar dan ook ter wereld.
Wat wij adviseren
✓ Reizen & stadsfotografie: licht, compact en betrouwbaar
✓ Landschap & panorama’s: dubbele panning ideaal voor ruisloze pano’s
✓ Macrofotografie: lage opstelling tot 15 cm
✓ Avontuurlijk gebruik in weer en wind: waterproof lock-systeem
✗ Videografie met vloeiende panbewegingen: liever videokop gebruiken
✗ Zware opstellingen boven 10 kg: kies een zwaarder statiefmodel
Specificaties
Algemeen
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Serie | Ranger Pro |
| Kleur | Zwart |
| Gewicht | 1,54 kg (inclusief kop) |
| Transportlengte | 57 cm |
| Transporttas inbegrepen | Ja |
Statief
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Bouw | Driepoot |
| Type | Fotostatief |
| Maximale hoogte | 139,5 cm |
| Minimale hoogte | 15 cm |
| Draagvermogen | 10 kg |
| Beensegmenten | 3 |
| Vergrendeling | Draaivergrendeling (Waterdicht) |
| Materiaal poten | 10-laags carbon |
| Middenkolom | Geen |
| Voeten | Rubberen voetjes + metalen spikes |
Kogelkop LH-30R
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Kogeldiameter | 30 mm |
| Materiaal kop | Aluminium |
| Draagvermogen kop | 15 kg |
| Panorama | 360° met schaalverdeling (onder & boven) |
| Neiging | 90° |
| Snelkoppelingsplaat | Ja (Arca-Swiss compatibel) |
| Klemsysteem | Schroefklem met indexering |
Bijzonderheden
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Statiefkop inbegrepen | Ja (kogelkop) |
| Frictie-instelling | Geen |
| Panoramaschaal | Ja |
| Transportaccessoires | Tas, spikes, multitool |










